ВІТАЄМО ВАС НА НАШОМУ САЙТІ !


Кафедра

Загальної та клінічної фармації


ПРИВЕТСТВУЕМ ВАС НА НАШЕМ САЙТЕ!

міжвузівськИЙ фестивалЬ «Студентська весна-2019»

На сцені аерокосмічного центру національної освіти молоді ім. Макарова в рамках міжвузівського фестивалю «Студентська весна-2019», відбувся звітний концерт колективів та виконавців медичної академії.

ВИКЛАДАЧ НАШОЇ КАФЕДРИ

ЗАЛИГІНА ЄВГЕНІЯ ВОЛОДИМИРІВНАФЕЄРИЧНИЙ ВИСТУП ШОУ-БАЛЕТУ "ЕКСКУРС"

Мрії здійснюються

18 квітня у житті кафедри відбулася значна подія – до нас завітали наші підопічні діти з Дніпропетровського дитячого дому-інтернату 2 ДОС (для дітей з ДЦП та наслідків полімієліту).

З 2018 року колектив кафедри взяв шефство над дітьми-інвалідами під керівництвом завуча кафедри, доцента Слєсарчук В.Ю.

Викладачі кафедри доц. Слєсарчук В.Ю, доц. Потапова Т.М., старші лаборанти Щербаченко О.В. та Малахова Л. Ф. на чолі з завідувачем кафедри, професором Подплетньою О. А., разом зі студентами- фармацевтами 2, 3 та 5 курсів з України, Марокко, Тунісу, Узбекістану були раді здійснити одну з мрій підлітків – відвідати унікальний музей – Анатомічний театр Дніпропетровської медичної академії.

Цей музей було засновано фундатором кафедри анатомії професором М.С. Кахіані ще до Другої світової війни. У музеї збережено понад 1000 наукових експонатів і лікувальних препаратів.

Викладач кафедри анатомії, Яковець Олена Олександрівна, провела цікаву екскурсію по музею, розповівши про видатних вчених-анатомів нашої академії та розвиток анатомії у світі.

Наші гості виявили не абияку зацікавленість експонатами музею та анатомічної будовою людського тіла. А студенти-фармацевти с задоволенням ділилися своїми знаннями та відповідали на баготочисельні запитання.

Зі свого боку кафедра висловлюємо велику подяку адміністрації нашої академії за можливість провести екскурсію для дітей-інвалідів.

семінар для майбутніх та практикуючих провізорів

"Працюємо для здоров’я людства"

28 березня 2019 року відбувся семінар-тренінг “Працюємо для здоров’я людства”.

Семінар провели Євген Бородін, міжнародний бізнес-тренер, Retail Lead Pfizer WB та Вікторія Максимова, District Manager Central Region Pfizer Ukraine.

У заході прийняли участь вітчизняні та іноземні студенти 4, 5 курсів, практикуючі провізори та викладачі кафедри «Загальної та клінічної фармації» та «Соціальної медицини» (професор Полдплетня О. А., викладачі Машейко О. Н., Залигіна Е.В.).

Під час семінару було розкрито наступні питання:

 • якісні та вартісні відмінності оригінальних та генеричних препаратів;
 • переваги застосування оригінальних препаратів;
 • психологічні основи прийняття рішень під час вибору лікарських засобів в аптеці.

Студенти фармацевтичного відділення, проявили неприхований інтерес до питань фармацевтичної та психологічної опіки відвідувачів аптек, взяли участь в обговореннях і висловили свою думку про рекомендовані прийоми роботи провізора. Також учасники семінару мали можливість ознайомитися з брендовими препаратами однією з найбільш успішних фармацевтичних компаній в світі.

СЕМІНАР "СТВОРЮЮЧИ РАЗОМ ЗДОРОВИЙ СВІТ"

23 листопада 2018 року відбувся семінар "Створюючи разом здоровий світ" для провізорів , фармацевтів, а також студентів–випускників ДЗ "ДМА МОЗ України" кафедри загальної та клінічної фармації за спеціальністю "Фармація" та "Клінічна фармація".


Слід зазначити, що семінар є унікальним заходом, метою якого є створення платформи для обміну досвідом та знаннями молодих спеціалістів та провізорів, які мають великий практичний здобуток в організації роботи аптечного закладу взагалі. Спілкування з колегами, партнерство, обговорення нововведень і активний обмін напрацьованого матеріалу це є формування фахових компетентностей.

Питання, які розглядалися, мають практичне значення, як для молодих спеціалістів в цій галузі, так і для провізорів маючих досвід:

 • як визначити психологічний портрет відвідувача аптеки;
 • знайти крапки контакту з клієнтами, не витрачаючи "зайвих нейронів" відвідувача і провізора;
 • проекти щодо залучення нових клієнтів;
 • значення "сарафанного радіо", як маркетингового ходу.


Під час виступу та проведення дискусії наші студенти ставили запитання, брали активну участь в обговорюванні поставлених питань, роблячи акцент на практичне значення або застосування представленої інформації на практиці, що означає повне розуміння матеріалу, глибокі знання таких предметів, як клінічна фармакологія, фармацевтична опіка.

ІІ Всеукраїнська універсіада з клінічної фармакології

20-21 березня 2018 року на базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулась

ІІ Всеукраїнська універсіада з клінічної фармакології.

В універсіаді взяли участь 65 студентів із 12 вищих навчальних закладів України.

Учасники універсіади

студенти стоматологічного факультету

за фахом «Фармація»:

 • Саідахметова Заміра (4 курс, Узбекистан),
 • Салімов Халім (5 курс Узбекистан),

за фахом «Клінічна Фармація»:

 • Заславський Даніель (4 курс),
 • Куцарєв Олександр (4 курс),

які показали глибокі знання з фахових дисциплін.

У підготовці студентів приймали участь викладачі кафедри загальної та клінічної фармації.

Випробування були проведені у конференц-залі консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «Охмадит» (клінічній базі кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ) і включали індивідуальний конкурс із вирішення проблемно-орієнтованих завдань з клінічної фармакології; командний конкурс із розв’язування клінічних кейсів з клінічної фармакології; науково-практичну конференцію студентів та аспірантів «Актуальні питання клінічної фармакології, клінічної фармації та фармакотерапії».

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ УНІВЕРСІАДИ !

Журі під головуванням завідувача кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ ім. О. О. Богомольця, професора Хайтовича М. В. визначила кращі доповіді науково-практичної конференції; переможців у індивідуальному конкурсі та кращі команди.


Переможцем універсіади

стала

студентка нашої кафедри

Саідахметова Заміра.

Бажаємо Замірі, студентам, викладачам нашої кафедри нових досягнень та успіхів у професійному вдосконаленні.

НАУКОВА ВЕСНА - 2017

24-27 квітня 2017 року на базі ДВНЗ "Національний гірничий університет" відбулася восьма Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів, аспірантів і молодих учених.

Керівником секції "Екологічні проблеми регіону" був Павличенко Артем Володимирович – к.б.н., завідувач кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища, секретарем – Ґрунтова Валентина Юріївна – асистент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища.


У конференції прийняло участь близько двадцяти однієї особи. Серед них були студенти з різних навчальних закладів, аспіранти і навіть школярі.

Під час засідання наукової секції "Екологічні проблеми регіону" було представлено багато цікавих та різноманітних доповідей.

тема наукової студентської роботи

"ДОСЛІДЖЕННЯ

ПИТОМОЇ АДСОРБЦІЇ РІЗНИХ ВИДІВ МЕДИЧНИХ СОРБЕНТІВ"

Студент, який проводив роботу:

Гончаренко П. М., студент гр. 351-а, 3 курсу, спеціальності "Фармація"

Наукові керівники:

к.т.н., викладач Слободнюк Р .Є.

к.х.н., доцент Клебанський Є. О.

За науковою роботою було підготовлено доповідь та презентацію, які студент Гончаренко П. М. захистив перед комісією.

По закінченню заходу молодому науковцеві було вручено сертифікат та диплом.

Фото процесу виконання дослідницької роботи

З нетерпінням будемо чекати наступної конференції, в якій неодмінно приймемо участь.